طراحی سایت انتشارات

اگر شما هم خواهان داشتن یک سایت انتشاراتی حرفه ای هستید میتوانید این نوشته را دنبال کنید.

وب سایت های انتشاراتی

چنانچه یک وب سایت انتشاراتی به خوبی طراحی و پیاده سازی گردد و تمامی بخشها و مطالب موجود در آن دسته بندی گردد, میتواند در رونق کسب و کار شما تاثیر بسیار زیادی را داشته باشد.  میتوانید در نهایت بازدید کنندگان خود را به مشتریان خود تبدیل نمایید و از آنها بخواهید تا به صورت نمایشگاهی به محل و مکان شما مراجعت نموده و به صورت حضوری در رابطه با گرفتن کار جدید و بستن یک قرارداد جدید صحبت نمایید.

انتشارات آنلاین و کتاب الکترونیک

انسان‌ها همواره به دنبال یادگیری بوده‌اند، اما منابع یادگیری بسیار تغییر کرده است که این موضوع سبب شد تا کم‌کم برای نسل‌های بعد، منابع بیشتری برای مطالعه و تحقیق وجود داشته باشد.

امروزه هزاران هزار کتاب در کتابخانه‌های بزرگ جهان در حال نگهداری است و همچنین انتشارات زیادی نیز اقدام به چاپ مجدد آن کتاب‌ها و یا چاپ کتاب‌های جدید می‌کنند.اما باگذشت زمان و رشد و پیشرفت تکنولوژی، مفهومی به نام کتاب‌های الکترونیکی به وجود آمد.

این کتاب‌ها خواص بسیاری دارند ازجمله اینکه قابلیت ذخیره‌سازی و مطالعه در دستگاه‌های کتاب‌خوان متفاوت نظیر تبلت و موبایل رادارند، حجم آن‌ها کم است و قابلیت جابجایی و مطالعه هزاران کتاب در یک تلفن همراه کوچک وجود دارد.

اهمیت نیاز به وب سایت انتشاراتی

اما اگر شما صاحب یک انتشارات باشید، می‌دانید که باوجود محاسن زیاد کتاب‌های الکترونیکی، بازهم بسیاری از افراد به دنبال کتاب‌های چاپی هستند تا با آن‌ها ارتباط بگیرند. بااین‌وجود تعدادی از افراد هم کتاب الکترونیکی را ترجیح می‌دهند؛ اما نکته جالبی که وجود دارد این است که حتی افرادی هم که مطالعه کتاب‌های چاپی را ترجیح می‌دهند، دریافتن و تهیه آن‌ها به مشکل برمی‌خورند.

به‌عنوان یک انتشاراتی، شما نیاز به طراحی وب سایت انتشارات دارید تا همه کتاب‌هایی را که تحت انتشارات شما چاپ می‌شود به علاقه‌مندان آن‌ها معرفی کرده و نحوه تهیه آن‌ها را نیز مشخص کنید. همچنین برای برآورده کردن نیازهای آن دسته از کتاب‌خوان‌هایی که نسخه‌های الکترونیکی کتاب‌های شمارا ترجیح می‌دهند نیز باید به دنبال راه‌حلی باشید.راه‌حل شما ساده است. کافی است یک وب‌سایت داشته باشید؛ اما نه هر وب‌سایتی.

یک وب‌سایت کاملا تخصصی و مخصوص انتشاراتی خود.

طراحی سایت حرفه ای انتشارات شما حداقل باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

 • ظاهر گرافیکی زیبا و متناسب با کتاب و کتاب‌خوانی
 • امکان معرفی کامل کتاب‌های انتشارات خود به همراه معرفی نویسنده
 • امکان مشاهده کتاب‌های موجود به‌صورت دسته‌بندی‌های مرتب برحسب موضوع کتاب‌ها
 • امکان دسته‌بندی‌های خاص کتاب‌ها بر اساس نظر و خرید کاربران، دسته‌بندی‌هایی مانند پرفروش‌ترین‌ها و یا محبوب‌ترین‌ها
 • امکان طراحی فروشگاه اینترنتی در طراحی سایت کتاب‌های خود و ارسال پستی آن‌ها برای مشتریان
 • دارا بودن نسخه‌های الکترونیکی برای کتاب‌هایتان و امکان خرید دانلودی آن‌ها
 • امکان قرار دادن بخش اول کتاب‌ها برای دانلود به‌صورت رایگان جهت آشنایی بیشتر با محتوای کتاب
 • امکان نظرسنجی کاربران درباره کتاب‌های مختلف
 • امکان جستجوی کتاب برحسب نام کتاب و یا نام نویسنده
 • امکان ارتباط کاربران با شما و پشتیبانی مناسب از آن‌ها
 • و…

بنابراین شما با داشتن یک وب‌سایت برای انتشاراتتان، علاوه بر امکان خدمات‌رسانی اینترنتی در قالب فروش‌های اینترنتی و محصولات دانلودی، می‌توانید انتشارات و کتاب‌ها آن را به همگان معرفی کنید؛ اما برای این کار وب‌سایت شما نیازمند دارا بودن ویژگی‌های بیشتری می‌باشد. ویژگی‌های که بیشتر فنی و تخصصی هستند

برای سفارش طراحی سایت انتشارات میتوانید با تیم طراحی و برنامه نویسی وب آذین در تماس باشید.

تماس با ما